تأثیر سرعت وبسایت بر جذب مخاطب چگونه است؟

  1. Home
  2. برنامه نویسی
  3. جزئیات نویسنده
تأثیر سرعت وبسایت  بر جذب مخاطب چگونه است؟

تأثیر سرعت وبسایت بر جذب مخاطب چگونه است؟
و سرعت کم چه آسیب هایی را می تواند به کسب و کار ما وارد نماید؟
این ها سوالاتی هستند که ذهن بسیاری از طراحان وب را به خود مشغول کرده است.

تأثیرات سرعت وبسایت بر جذب مخاطب و حوصله ی کاربران

از آن جایی که کاربران در فضای اینترنت اصولا حوصله ی زیادی برای منتظر شدن ندارند
و در واقع کلا حضورشان در اینترنت برای سرعت بخشیدن به انجام کارهای شان با بهره گیری از محتوای وب سایت های مختلف می باشد، بالا بودن سرعت وبسایت بسیار قابلیت تأثیر گذاری به حساب می آید.

به همین دلیل سرعت وبسایت برای جذب مخاطب نیز کاملا مستقیم و البته بسیار حائز اهمیت است.
تصور کنید کاربری برای جستجوی مطلبی وارد یک وب سایت شده است و مدت ها باید منتظر به صفحه ی وب سایت چشم بدوزد تا مطالب آن به کندی یکی پس از دیگری لود شوند، به طور قطع کاربر خیلی زود خسته شده، وب سایت را رها کرده، عطایش را به لقایش خواهد بخشید؛ در این صورت نه تنها جذب مخاطب صورت نگرفته است، حتی با این حد از سرعت وبسایت ممکن است در زمانی کوتاه کاربران قبلی هم وب سایت را ترک کنند. بنابراین پایین بودن سرعت وبسایت که نتیجه اش انتظار کشیدن کاربران برای لود شدن مطالب و عکس های وب سایت می باشد، هر دلیلی که داشته باشد تأثیر مستقیم بر پایین آمدن جذب مخاطب خواهد داشت.

تأثیر سرعت وبسایت بر سئو

سئو یکی از امکانات بسیار مهم هر وب سایت می باشد
در اصل سئو با بالا بردن وب سایت در محل جستجو های کاربران باعث می شود وبسایت بهتر دیده شده و جذب مخاطب بهتری داشته باشد. موضوع تأثیر سرعت وبسایت بر جذب مخاطب و سئو همین جاست که اهمیت پیدا می کند؛ چراکه با پایین بودن سرعت وبسایت عملا سئو کارایی خود را از دست می دهد؛ بنابراین همان طور که تاثیرات سرعت وبسایت بر جذب مخاطب کاملا مستقیم است و با پایین بودن سرعت وبسایت ، جذب مخاطب هم پایین می آید، بر سئو هم تأثیر مستقیم گذاشته و کارایی سئو را پایین می آورد.

تأثیر کند بودن سرعت بارگذاری بر موتورهای جستجوگر

کند بودن سرعت وبسایت و تأثیرگذاری آن بر موتورهای جستجوگر نیز قابل بررسی است؛
چون وقتی بارگذاری صفحات وبسایت و یا مطالب وبسایت کند صورت بگیرد و کاربران سایت را ترک کنند، در رصد موتورهای جستجوگر این نارضایتی ها و پایین بودن سرعت وبسایت ثبت می شوند و وب سایت با گرفتن امتیاز پایین به دلیل بارگذاری کند، در جستجوی کاربران در موقعیت های پایین تری قرار می گیرد.

 

alireza pargol

نویسنده از: 

توسعه دهنده php

دیدگاه خود را بنویسید