بک اند در طراحی وب سایت چه نقشی دارد

  1. Home
  2. دیتابیس
  3. جزئیات نویسنده
بک اند در طراحی وب سایت چه نقشی دارد

طراحی سایت و بک اند

در طراحی سایت آنچه که به سرور و پردازش اطلاعات وارد شده به وب سایت مربوط می شود و درحقیقت به هرآنچه که در پشت صحنه ی فعالیت یک وب سایت انجام می گیرد تا کارهای آن وب سایت به خوبی انجام شود و در عین حال برای کاربر هم قابل دیدن نیست بک اند می گویند.

در کل مسئولیت طراحی وب سایت به دست دو گروه انجام می شود:

  1. بک اند ( backend )
  2. فرانت اند ( frontend )

بک اند چیست؟

بک اند را می توان در سه بخش تعریف کرد؛

  • بخش زبان های برنامه نویسی
  • بخش سرور
  • بخش دیتابیس یا پایگاه داده ها.

1- زبان های برنامه نویسی

بک اند صفحات وب سایت را با استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف مثل Python، Ruby، PHP و تعدادی دیگر از زبان های برنامه نویسی می سازد؛ که البته محبوب ترین این زبان های برنامه نویسی PHP می باشد. بسیاری از وب سایت های دنیا با استفاده از همین زبان PHP ساخته شده اند که فیس بوک و ویکی پدیا از شناخته شده ترین آن وب سایت ها هستند. پس در طراحی سایت و در قسمت پرداختن به بک اند اولین مرحله برای تان آشنایی با این زبان های برنامه نویسی و بخصوص زبان برنامه نویسی PHP خواهد بود.

حتما قبل از آغاز برنامه نویسی برای طراحی سایت نیاز به آشنایی با نحوه ی نوشتن الگوریتم خواهید داشت تا در واقع آشنایی با حل مسأله به شما کمک کند که اطلاعات مناسب را منظم و مرتب چیده، ورودی و مراحل را طوری تنظیم کنید که در نهایت به خروجی مورد نظرتان برسید و خروجی نامعتبری نداشته باشید.

2- سرور

در طراحی سایت باید به این نکته ی مهم توجه داشت که یک سرور قوی انتخاب شودتا این سرور توانایی سرویس دهی به وب سایت مورد نظر شما را در کنار انبوهی از وب سایت های دیگر داشته باشد و منجر به اختلال و یا حتی صدمه زدن به این وب سایت ها نشود.

3- دیتابیس یا پایگاه داده ها

تمامی اطلاعاتی که در یک وب سایت قرار می گیرد حتما باید در پایگاه داده ها ذخیره شود به همین دلیل هر وب سایت نیاز به یک دیتابیس یا پایگاه داده خواهد داشت. با توجه به فراگیر بودن استفاده از زبان PHP در بک اند، پایگاه داده ی MySQL مناسب ترین گزینه برای استفاده می باشد.

تمامی این مفاهیم به شما کمک خواهند کرد که بتوانید بک اند مناسبی را برای وب سایت طراحی کنید.

تگ ها : طراحی وب

alireza pargol

نویسنده از: 

توسعه دهنده php

دیدگاه خود را بنویسید