الکسا چیست و چه کاربردی دارد

  1. Home
  2. سئو
  3. جزئیات نویسنده
الکسا چیست و چه کاربردی دارد

الکسا چیست (alexa)

الکسا چیست ؟ سوالی که ذهن بسیاری از دارندگان سایت های اینترنتی را به خود مشغول کرده است. alexa محصولی آماری از شرکت الکسا اینترنت می باشد که کاربرد های بسیاری داشته و تا حدودی وبسایت ها را برای بهبود رتبه گوگل راهنمایی می کند، این محصول با هدف رده بندی، ارزیابی و سنجش میزان ترافیک صفحات وب پا به عرصه ی تکنولوژی نهاده است. از نکات مهمی که نمی توان از آن گذشت این است که وبسایت الکسا در سال 1999 توسط کمپانی آمازون به طور کامل خریداری شد و این موضوع سبب شد تا محل حضور الکسا نیز به کالیفرنیای آمریکا یعنی دقیقا در جایی که آمازون حضور دارد منتقل گردد.

با این محصول شما می توانید کارکرد سایت رقبای خود را نیز آنالیز نمایید.
و با اجرای پلن های برنامه ریزی شده، مشتریان و درآمد خود را به کمک الکسا بالا ببرید.

رتبه الکسا یا همان alexa rank

رتبه الکسا را می توان در دو وجه کشوری و جهانی مورد بررسی قرار داد.
هر چه این دو مقدار عددی کوچکتر را نشان دهند شما موفق شده اید تا نمره ای قابل قبول تر از قبل را دریافت نمایید، این وبسایت سرویس های بسیاری را برای بهینه سازی در اختیار کاربران خود قرار می دهد، از بین این سرویس ها می توان به سرویس کلمات کلیدی اشاره کرد که یکی از مهم ترین بخش ها برای سئو یک وبسایت می باشد. راجع به افزایش rank alexa باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که رسیدن به رتبه 2 میلیون جهانی کار بسیار راحتی است، اما افزایش رتبه از 1 میلیون به 500 هزار نیاز به مداومت انجام کار ها در بخش های مختلف دارد.

alexa

آیا رتبه الکسا قابل اعتماد است ؟

احتمالا این سوال برای خیلی ازشماها پیش آمده  که ممکن است بتوان الکسا را فریب داد و از روش هایی غیر از حالت معمول و منطقی رتبه سایت را بهبود بخشید. می توان تا حدودی به این سوال پاسخ مثبت داد و این پاسخ مثبت به این جهت است که می توان با ایجاد بازدید های فیک و دورغین، این سیستم رده بندی را دور زد ولی نمی توان وضعیت ترافیک سایت را بهبود بخشید.
در اصل این روش فقط برای فریب دادن مشتریان کاربرد دارد.

بانس ریت (Bounce rate) به چه معناست ؟

هنگامی که یک کاربر وارد یک سایت می شود ممکن است به دلیل عدم جذابیت یک موضوع سریعا از آن وب سیات خارج شود و به دیگر صفحات سر نزند، این نشان دهنده ی کم کیفیت بودن مطالب داخل سایت می باشد، در راستای این موضوع نمره ای به هر وب سایت تعلق می گیرد که به آن Bounce rate یا نرخ پرش می گویند، اگر بانس ریت سایت شما دارای نمره قابل قبولی نباشد شما توسط موتور های جستجو سایت کم اهمیتی شناخته می شوید.
و در نهایت به صفحات بعدی سرچ منتقل خواهید شد.
عدد بانس ریت شما هر چقدر کوچکتر باشد نتیجه بهتری کسب خواهید کرد.
به عبارتی بانس ریت پایین نشانه کاربر پسند بودن یک وب سایت می باشد.
پس در ساخت وبسایت دیزاین و مطالب داخلی در خورد توجه به سزایی می باشد.

 

تگ ها : alexa سئو

taraneh ezatvar

نویسنده از: 

برنامه نویس frontend

دیدگاه خود را بنویسید